В уряді хочуть закупити ноутбуки для 60 тисяч українських вчителів

Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти цьогоріч планують забезпечити ноутбуками понад 60 тисяч вчителів.

На це виділять 980 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

«Пандемія змінила освітній процес — уроки з класів перейшли в зум-конференції. Однак, на жаль, не у всіх вчителів була технічна можливість навчати дітей у такому форматі», — йдеться у повідомленні. Тому у відомстві кажуть, що ця ініціатива зараз — одна з пріоритетних, над якою працюють спільно з МОН.

Електронні журнали та щоденники, онлайн-конференції, презентації на уроках — це майбутнє освіти. Наша мета — зробити так, щоб у кожного вчителя був власний персональний комп’ютер, доступ до швидкісного інтернету та ще більше можливостей для навчання дітей», — розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

У наказі МОН прописані вимоги до техніки. Це гарантія того, що комп’ютери будуть високої якості. З урахуванням співфінансування та очікуваної вартості ноутбука у 20 тис. грн планується закупівля понад 60 тис. ноутбуків за цією субвенцією.

Така вартість розрахована за результатами консультацій із продавцями та після аналізу ринку. За словами одного з менеджерів з продажів комп'ютерної техніки компанії "Веб енд Ай Ті Технолоджіс" - вартість ноутбука в 20тис.гривен є адекватною і за ці кошти можна придбати достойне обладнання.

Також у квітні була ухвалена постанова, в якій визначені порядок і умови розподілу субвенції.

Використати субвенцію можна буде на засадах співфінансування: 70% — за рахунок субвенції, 30% — за рахунок місцевих бюджетів для м. Києва, обласних бюджетів та бюджетів територіальних громад, де населення становить понад 40 тис. осіб; 90% — за рахунок субвенції, 10% — за рахунок місцевих бюджетів для міських територіальних громад, де чисельність населення становить менш ніж 40 тис. осіб; 95% — за рахунок субвенції, 5% — за рахунок місцевих бюджетів для сіл, селищ, гірських населених пунктів та міст на лінії зіткнення.

Author’s Posts