Перешкоджання роботі журналіста «Громадського ТБ» – поліцейському повідомлено про підозру

Перешкоджання роботі журналіста «Громадського ТБ» – поліцейському повідомлено про підозру

Повідомлено про підозру поліцейському Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції Нацполіції України за фактом умисного перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності.

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру поліцейському Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції Нацполіції України за фактом умисного перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності та пошкодженні його майна (ч. 3 ст. 171, ч. 1 ст. 347-1 КК України).

За даними слідства, журналіст ГО «Громадське телебачення» у квітні 2020 року здійснював пряму трансляцію з мобільного телефону мітингу представників малого та середнього бізнесу із парку «Міський сад» навпроти будівлі Кабінету Міністрів України.

Поліцейський, перебуваючи на чергуванні з охорони громадського порядку, не представившись та не роз’яснюючи законності своїх вимог, наказав журналісту залишити парк. Після цього виштовхав його на тротуар парку.

Не зважаючи на зауваження журналіста щодо перешкоджання здійсненню ним законної професійної діяльності, правоохоронець вибив з його рук мобільний телефон, яким той вів відеозйомку, а стабілізатор, на якому він був закріплений, переламав навпіл.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого в м. Києві.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Author’s Posts

Related Articles