Господарський суд міста Києва визнав правомірність рішення АМКУ щодо дій АТ «ДТЕК Західенерго»

«Острів Бурштинської ТЕС» – особлива зона на Заході України

Господарський суд міста Києва рішенням від 10 березня 2023 року відмовив АТ «ДТЕК Західенерго» у задоволенні позовних вимог про визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету України від 15.12.2020 № 780-р.

Цим рішенням групу ДТЕК було притягнуто до відповідальності за зловживання монопольним (домінуючим) становищем на Бурштинському енергоострові.

Нагадаємо, в рамках розгляду справи було встановлено, що «ДТЕК Західенерго» у липні – жовтні 2019 року займало монопольне (домінуюче) становище на регіональному ринку комерційного продажу електричної енергії та балансування в години мінімального та максимального навантаження в торговій зоні «Острів Бурштинської ТЕС».

Антимонопольний комітет встановив, що АТ «ДТЕК Західенерго», починаючи з 29 липня 2019 року, у заявках на продаж на «ринку на добу наперед» (РДН) зменшувало обсяги електричної енергії в години мінімального навантаження. Це призвело до зростання обсягів продажу АТ «ДТЕК Західенерго» електричної енергії на балансуючому ринку за більш високими цінами.

Окрім цього, товариство встановлювало в заявках на продаж електричної енергії на РДН завищені та економічно необґрунтовані ціни в години максимального навантаження.

Такі дії товариства були визнані Комітетом порушенням Закону України «Про захист економічної конкуренції», тож рішенням від 15 грудня 2020 року АМКУ наклав на товариство два штрафи – 48 055 570 грн та 127 947 683 грн.

В рамках цього ж рішення АМКУ оштрафував ТОВ «Д.Трейдінг» на більше ніж 99,2 млн грн.

Довідково: «Острів Бурштинської ТЕС» – особлива зона на Заході України в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Близько 90% електроенергії на цьому «острові» на час розгляду справи виробляло ПАТ «ДТЕК Західенерго».

Author’s Posts

Related Articles