Податкові платежі «АрселорМіттал Кривий Ріг» VS річний бюджет Одеської області

Податкові платежі «АрселорМіттал Кривий Ріг» VS  річний бюджет Одеської області

Сума податкових платежів «АрселорМіттал Кривий Ріг» за 5 місяців дорівнює річному бюджету Одеської області

У січні-травні 2021 року «АрселорМіттал Кривий Ріг» перерахував до бюджетів усіх рівнів майже 4,8 млрд грн податків і зборів – майже в 2 рази більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомляє прес-служба підприємтсва. Цю суму можна порівняти з річним бюджетом Одеської області. Із загальної суми податків і зборів понад 2,3 млрд грн надійшли до державного бюджету, 716 млн грн - до місцевих бюджетів. Крім того, компанія перерахувала майже 454 млн. грн. єдиного соціального внеску та 1,3 млрд грн податку на додану вартість при імпорті сировини та матеріалів.

У цьому році ситуація на світових ринках металопродукції та залізорудної сировини стабілізувалася, а покращення попиту та цінова кон'юнктура дозволили подвоїти податкові відрахування у порівнянні з січнем-травнем 2020 року. Основний приріст платежів за 5 місяців 2021 року забезпечує податок на прибуток (1,8 млрд грн) і рентна плата за видобуток залізної руди (216 млн грн). Також зросли платежі «АрселорМіттал Кривий Ріг» до місцевих бюджетів. Тут головним драйвером збільшення став податок на землю - приріст за 5 місяців становить 282 млн грн.

Сергій Плічко, фінансовий директор «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Ми очікуємо, що позитивна тенденція щодо сплати податків збережеться до кінця року. Звичайно, це багато в чому залежить від ситуації на зовнішніх ринках. Ринок залізорудної сировини та металопрокату є циклічним. Періоди зростання та спаду постійно чергуються. Саме тому для компаній-виробників важлива підтримка з боку держави - збалансована політика оподаткування гірничо-металургійної галузі.

Довідка:

За 15 років роботи АрселорМіттал в Україні підприємство сплатило державі понад 75 млрд грн податків і зборів: до державного бюджету - 24 млрд грн, до місцевого бюджету - понад 10 млрд грн, ПДВ на імпорт - 29 млрд грн і єдиний соціальний внесок - 12 млрд грн. При цьому екологічний податок за цей період склав понад 2 млрд грн.

Author’s Posts